Продаж сільськогосподарської землі в Україні через відкриті онлайн торги

Багаторічні спекуляції та розповсюдження дезінформації щодо ринку землі в Україні припинилися з його відкриттям. Залишився тільки місяць до офіційного відкриття ринку сільськогосподарських земель, тому що мораторій на продаж земельних угідь буде знятий у липні 2021 року. Так як цей ринок досить складний, у ньому можуть виникати різні непрозорі схеми продажу землі. Для того, щоб мінімізувати їх кількість, держава повинна налагодити ефективну систему продажу через відкриті онлайн торги.

Такі торги проводяться електронними торгівельними майданчиками, акредитованими в системі Прозорро. Одним з таких онлайн платформ є сайт Української універсальної біржі. Для отримання більш детальної інформації щодо нового рику землі можна звернутися за посиланням https://uub.in.ua/post/EkonomkarinkuzemlprodazhslygospdlyanoknaProzorroProdazh.

Умови продажу землі сільськогосподарського призначення

Відповідно до нового закону про зняття мораторію, формування ринку землі буде поступовим. З 1 липня 2021 року стане доступною можливість придбання сільськогосподарських угідь розміром до 100 га в одні руки. Придбати землю до 2024 року можуть лише фізичні особи. Для юридичних осіб ринок землі буде відкритий з 2024 року. Підприємства зможуть купувати до 10 тисяч гектарів землі.

Важливо пам’ятати про те, що власники сільськогосподарських земель потребують захисту, так як вони будуть привабливими для шахраїв. Для того, щоб уникнути незаконних угод щодо продажу такої землі, держава повинна організувати торги через відкриті онлайн аукціони, що будуть проходити на офіційних торгівельних майданчиках.

На таких електронних платформах працює багато спеціалістів, які будуть надавати громадянам консультаційні та юридичні послуги, а також повністю супроводжувати процес підписання договору купівлі-продажу. Також експерти будуть уважно перевірять усі документи, як продавців, так і покупців.

Онлайн торги будуть проводитися відкрито, тому прийняти в них участь зможуть усі бажаючі. Спостерігати за їх ходом також зможуть усі, тому що система Прозорро працює на основі принципу: усі бачать усе. Контролюючі органи та представники преси також можуть заходити до системи в якості сторонніх спостерігачів. Завдяки цьому забезпечується прозорість та чесність торгів. Лише таким чином держава зможе захистити своїх громадян від незаконного відчуження землі на махінацій, що можуть виникнути на цьому ринку.