Проведення аукціону в електронній формі

Відкритий аукціон призначається на певний день і годину. Зазвичай процедура не підлягає перенесенню. Кількість учасників відкритих аукціонів теоретично необмежена, і, як показує практика, їх чимало. Процедура торгів досить проста. Вам необхідно зайти на електронну торгову платформу за логіном та паролем, відстежити, як змінюється ціна лотів, та подати свої пропозиції.

Якщо протягом 30 хвилин ціна лота не змінилася, то він вважається проданим. Після аукціону продавцю надсилається детальний звіт, в якому повністю представлені дані переможця аукціону. Також переможець отримує інструкції з описом подальших дій: як і де оплатити, як зв’язатися з продавцем і отримати придбану нерухомість.

Помилки при участі в аукціоні

Проведення відкритих аукціонів виключає підробку на всіх етапах аукціону, автоматизація процесу гарантує повну прозорість і відсутність найменшого порушення умов процедури.

Неуважне читання тендерної документації

Через це пропозиції щодо участі в аукціоні часто не відповідають вимогам організаторів. Найсумніше, що причиною цього є банальна неуважність, за яку учасника дискваліфікують. 

Зниження ціни у збиток

Підрядник повинен розуміти свою мінімально допустиму ціну пропозиції та спиратися на неї. Якщо виникла ситуація, коли суперники явно скидають під час скорочення, не варто грати за їхніми правилами. Цілком можливо, що учасник з неймовірно низькою ціною може бути дискваліфікований за невідповідність умовам покупки. 

Небажання відмовлятися від частини маржі

Це інша крайність. У гонитві за виручкою підрядник часто не хоче відмовлятися від ціни на момент подання пропозиції і, як наслідок, програє тендер. 

Система побудована таким чином, що підрядник з найнижчою ціною попереднього раунду закриває наступний. Слід зазначити, що дані щодо торгівлі з державними підприємствами відрізняються від даних торгівлі. Це стабільний ринок (обсяг якого близько 250 млрд грн), тому іноді варто пожертвувати частиною виручки заради стабільності каналу збуту.

Переоцінка можливостей

Підрядник, подаючи свою заявку на тендер, повинен правильно розуміти, що в разі його перемоги він зобов’язаний своєчасно та в повному обсязі доставити товари чи послуги. Тут важливо пам’ятати про свою репутацію вірного підрядника і тверезо оцінювати особисті сили.

Вибір ненадійної торгової платформи

Основним партнером у правильній організації участі в тендерних закупівлях є майданчик, через який підрядник підключається до Прозорро.Продажі. Якщо сайт правильний, а співробітники компетентні і добре розбираються в нюансах системи, вважайте, що у вас є відмінний порадник і компаньйон. 

Несистемний підхід до організації роботи з тендерною платформою

Якщо підрядник хоче постійно бути в курсі ринку, своєчасно реагувати на поточні ймовірності, важливо постійно стежити за новими оголошеннями від організаторів, пропозиціями конкурентів, досліджувати ринок і актуальні новини. Торгові майданчики мають можливість отримувати оперативні повідомлення по телефону або електронною поштою. 

Затримка подання пропозицій на торг

Раніше така тактика була досить поширеною, а тепер ми перейшли на електронні закупівлі і варто забути про звички часів «паперових» тендерів. Система Прозорро надійно захищена, і конкуренти не можуть дізнатися про деталі пропозицій один одного. А затримка може призвести до того, що підрядник банально не встигне в останній момент завантажити тендерну документацію через низьку швидкість Інтернету і взагалі не отримає можливості брати участь у тендері. 

Радимо кожному підряднику подати тендерну пропозицію та завантажити тендерну документацію принаймні за годину до закінчення етапу прийняття пропозицій; при виникненні непередбачених питань у вас буде можливість звернутися в службу підтримки сайту і вчасно вирішити всі питання.

Здача після першої втрати

Навіть якщо ви не виграли тендер, не варто відмовлятися від участі в державних електронних закупівлях надалі. По-перше, підрядник може оскаржити протиправні дії організатора (якщо такі є). По-друге, надалі дозволяють враховувати особисті помилки та перевагу суперників.

Поганий інтернет або ненадійний комп’ютер

Як би тривіально це не звучало, але бувають випадки, коли тендер триває від 30 хвилин до кількох годин, а учасник з технічних причин не встигає зробити свою ставку.

Ви можете в системі Прозорро.Продажі придбати вигідні товари sale.ueex.com.ua/filter/write-off-resources-of-the-government-reserve. Вже багато учасників відчули переваги системи Прозорро.Продажі.