Проведення тендерних торгів – якого алгоритму варто дотримуватися

Фактор конкуренції – це досить важлива складова, яка дає змогу гарантувати проведення торгів, надавши однакові права кожному учасникові. Цей же аспект є досить вигідним для замовників, які виступають ініціаторами проведення закупівель. Наявність конкуренції – це можливість переглянути велику кількість пропозицій, проаналізувати їх економічну складову та обрати ту заявку, яка буде найбільш цікавою та відповідатиме всім основним параметрам.

Що стосується конкретно взятої процедури, то один з найбільш зручних варіантів, як можна визначити виконавця є тендер. Мова йде про створення певного оголошення, в якому лотом може бути все що завгодно, починаючи з електроніки та закінчуючи земельними ділянками.

Чудовим прикладом може стати посилання https://sale.ueex.com.ua/ru/news/prodazh-zemli-na-aukcioni-onlajn-u-systemi-prozorro-sale, де у вас є можливість обрати один з запропонованих лотів та ознайомитися з тими, якими є вимоги до учасників та що потрібно зробити для того, щоб отримати реальні шанси на перемогу в цій процедурі.

Що стосується самого визначення тендеру, то мова йде про замовлення, основне завдання якого полягає в тому, щоб обрати підрядника. Робиться це за конкурсним принципом, шляхом аналізу всіх отриманих оголошень.

Тут варто зауважити, що подібні торги можуть також проводитися в різних форматах, і їх можна відразу поділити на такі групи, як:

  • Відкриті торги;
  • Закриті торги;
  • Одиночні торги;
  • З попередньою класифікацією.

Різниця ж полягає в тому, як саме можна дізнатися про проведення таких процедур. Тобто, це може бути публікація оголошення на певних ресурсах, наявність певних обмежень, додаткові вимоги для того, щоб взяти участь в процедурі й так далі.

Саме тому, одним з важливих завдань для кожного користувача є ознайомлення з переліком вимог, які потрібно обов’язково виконати для того, щоб стати учасником такої процедури. 

Якщо з закритими і відкритими торгами все зрозуміло, то ситуація з одиночною процедурою є більш цікавою. Це та процедура, що не так часто використовується, але вона також має свої переваги. Основна особливість полягає в тому, що в такій процедурі є лише один оферент, на відміну від інших форматів торгів.

Що стосується торгів з попередньою класифікацією, то вони відрізняються тим, що взяти в них участь можуть лише ті користувачі, які попередньо отримали відповідні запрошення. Зазвичай, це ті компанії, які мають певні сертифікати та ліцензії, яких може не бути в інших учасників. Ця умова може бути обов’язковою в тому випадку, коли мова йде про проведення якихось не зовсім звичайних закупівель.

В будь-якому випадку, кожна процедура має свої особливості й переваги. Тому, одне з важливих завдань користувача полягає в тому, щоб особисто ознайомитися зі всіма цими моментами. Зробити це краще максимально швидко.

Алгоритм, згідно якого повинна проходити процедура тендерних торгів

В будь-якому процесі є певна послідовність, якої бажано дотримуватися, і тендерні торги не є тому виключенням. Незалежно від того, який електронний майданчик було обрано для участі в торгах, це ніяким чином не впливає на сам підхід.

В цілому, алгоритм участі в таких закупівлях повинен включати до себе такі етапи, як:

  • Підготовка пакету тендерної документації та різних специфікацій, які також є обов’язковою умовою;
  • Публікація повідомлення про проведення тендеру – в окремих випадках, потрібно надсилати повідомлення про торги самостійно;
  • Подання цінових пропозицій – це досить важливий етап для учасників, яким потрібно запропонувати вигідні умови;
  • Оцінка пропозицій – цей етап дає замовникам можливість переглянути всі отримані заявки та обрати з них найкращу пропозицію;
  • Підписання контракту та виконання всіх його умов – це вже фінальний крок, що дозволяє завершити процедуру тендерних торгів.

Це основний перелік кроків, які можна назвати обов’язковими. Саме тому, до питання виконання кожного етапу, потрібно підходити максимально відповідально. Це означає, що потрібно брати до уваги всі моменти, навіть самі незначні.

Підготовка звіту про виконання умов договору

Підписання угоди після визначення переможця – це не є фінальним кроком участі в торгах. Тут варто нагадати, що вже в момент підписання угоди, сторони повинні скласти звіт про підписання угоди, після чого завантажити його до системи ПроЗорро.

Подібна ситуація виникає ій тоді, коли сторони виконали всі свої зобов’язання. Для того, щоб запобігти ситуацій, коли сторони починають надсилати претензії, було прийнято рішення про обов’язкову підготовку звіту про виконання умов договору.

Це документ, що підтверджує той факт, що сторони не мають ніяких претензій, а сам договір пройшов в рамках діючого законодавства. Це актуально, незалежно від того, користуючись українською енергетичною біржою або ж будь-яким електронним майданчиком з акредитацією в ПроЗорро.