Що потрібно знати про державні закупівлі на біржі

Згідно українського законодавства, державні закупівлі повинні проводитися за допомогою електронних тендерів. Це стосується переважної більшості підприємців, працюючих в державному секторі. Вони повинні купувати товари та замовляти послуги на умовах публічних відкритих торгів. Завдяки цьому перед виконавцями замовлень відкриваються широкі можливості. Але для того, щоб взаємодія дала позитивний результат, необхідно знати правила проведення тендерів в Україні и їх основні етапи.

На сайті спеціального електронного майданчику Українській універсальній біржі www.uub.com.ua/rus/prozorro/sale/avtomobili/ знайдете інформацію, як знайти тендер и прийняти в ньому участь на державні закупівлі, що необхідно, щоб пройти процедуру реєстрації. Як зробити так, щоб ідентифікація не була важкою. І після завершення процедури реєстрації та ідентифікації новий користувач зміг бі зайнятися пошуком тендеру. 

В системі Прозорро передбачений фільтр для більш простого пошуку. Також необхідно поповнити рахунок в своєму профілі на ту суму, яка необхідна для участі в вибраному тендері. Останнє, що потрібно буде зробити, це подати свою пропозицію на тендер и дочекатися його результатів.

Банківська гарантія

Під банківською гарантією розуміється фінансова гарантія учасника перед замовником. При цьому розмір такого забезпечення не може бути більше 0,5% від вартості закупівлі робіт, а також не може перевищувати 3% від вартості послуг чи товарів. Необхідно знати, що гарантійне забезпечення надається разом с тендерною пропозицією.

Якщо на те є необхідні умови, то тендерне забезпечення буде повернуто учаснику відповідно до п. 4 ст. 24 Закону Україні «Про публічні закупівлі».

Крім тендерного забезпечення є також і інший вид забезпечення – 5% від вартості договору. Це забезпечення виконання договору, яке може бути передбачено тендерною документацією. Це забезпечення буде повернене учаснику тендера після того, як він виконає умови договору. Але також є і інші підстави для повернення цього виду забезпечення. Вони описані в п. 1 ст. 26 Закону України «Про публічні закупівлі».

Всі тендери в Україні класифікуються в залежності від предмету торгівлі. Є тендери по продажу товарів, послуг и робіт. Крім цього тендери бувають надпороговими и підпороговими. Тобто вони відрізняються між собою за рівнем вартості. Якщо вартість предмету закупівель не перевищує 200 тисяч гривень, то такий тендер називається допороговим.