Про органи, які контролюють діяльність онлайн системи Прозорро

Щоб забезпечити прозорість відкритих електронних торгів та рівні умови для всіх учасників, всі процедури на платформі державних закупівель ProZorro жорстко контролюються на предмет відповідності вимог чинного законодавства України. Таким чином, можна виключити корупційну складову, через яку до 2016 року держбюджет зазнавав мільярдних збитків. Для зручності учасників публічних аукціонів Прозорро співпрацює з авторизованими майданчиками. Одним з таких партнерів є Mega Sale, онлайн ресурс, інформацію про який можна знайти за посиланням megasale.com.ua

Як контролюється прозорість на ProZorro

Навіщо потрібен контроль незалежних органів? Щоб між учасниками торгів в ProZorro.Sale не було змови про те, що державна власність буде продана за заниженою ціною, в результаті чого державі будуть завдані збитки. Кожен з учасників може контролювати наявність порушень та звертатися зі скаргами до Антимонопольного комітету України. Якщо скарга буде мати обґрунтування, результати публічного аукціону будуть скасовані.

Онлайн платформа Прозорро складається з таких структур:

  • Міністерство Економічного Розвитку та Торгівлі. Це міністерство, яке розробляє правила та процедури проведення торгів, надає розгорнуті роз’яснення по роботі з сервісом.
  • Державне підприємство «Прозорро». Це розробник та координатор роботи системи. В базі даних ProZorro зберігаються дані про всі відкриті публічні аукціони, які проводилися на платформі. Ці дані оприлюднюються та доступні для зареєстрованих учасників.
  • Партнерські ресурси. Це авторизовані онлайн майданчики Mega Sale та інші. На таких електронних ресурсах публікується інформація про правила участі у електронних торгах, надаються консультації по підготовці тендерної документації та прийнятті участі у публічних аукціонах, а також про тендери, оголошені на Прозорро

Для виявлення та усунення порушень на Прозорро працюють органи оскарження та контролю. Це Антимонопольний комітет України (АМКУ) та Державна аудиторська служба України (ДАСУ). АМКУ приймає скарги від учасників, розглядає їх та приймає рішення. АМКУ може зобов’язати замовника змінити зміст тендерної документації, відмінити результат торгів, скасувати рішення замовника про допуск чи відхилення учасника до публічного аукціону. ДАСУ стежить за дотримання законності процедур купівлі-продажу. Важливою перевагою Прозорро є можливість громадськості приймати участь у моніторингу процедур. При виявленні порушень громадяни можуть подавати скарги в АМКУ та ДАСУ.